↑ Powrót do Polska – Litwa

Wydrukuj to Strona

Wilno

Bilety autokarowe do Wilna (Vilnius, Viļņa, Вільня) – Autokary do Wilna – Autobusy Ecolines do Wilna – Przewozy autobusowe z Polski na Litwę i z Litwy od Polski – Polska-Wilno

Autobusy Ecolines, polska Wilno

Transport osób Ecolines Wilno

Autobus Ecolines do Polski, polska Wilno

Bilet Ecolines online do Wilna

tanie bilety autokarowe ecolines wilnoBilety autokarowe, szczególnie na międzynarodowe przejazdy, znalazły od dawna poparcie polskich podróżujących. Pasażerowie przekonali się do tej formy podróżowania i właśnie ją wybierają najczęściej. Spowodowane jest to zarówno niewielkimi cenami biletów, a także wszech ogólną dostępnością przystanków autobusowych na terenie całej Polski. Ponadto niektóre grupy pasażerów skorzystać mogą z dodatkowych rabatów i obniżek w cenach biletów. Do grup tych zaliczają się dzieci, młodzież, emeryci, a także osoby posiadające kartę stałego klienta danego przewoźnika. Poza tym firmy transportowe często stosują dodatkowe okresowe rabaty na przejazdy w określonych kierunkach, bądź przykładowo uzależniają cenę biletu od momentu rezerwacji i zakupu biletu. Jednym więc z kierunków jazdy polskich autokarów jest miasto Wilno na Litwie. Leży ono w południowo-wschodniej części państwa, a przejazd autokaru na trasie przykładowo z Krakowa do Wilna wynosi około 16 godzin.

Kup bilet autokarowy Ecolines w systemie Euroticket!

Połączenia autokarowe międzynarodowe ecolines wilnoNa polskim rynku transportowym nie ma wielu firm oferujących przewozy autokarowe do Wilna. Są nimi jedynie Ecolines, Eurobus Eurolines Polska oraz PKS Gdańsk. Jednakże dzięki temu, iż dwaj pierwsi przewoźnicy to zrzeszenie wielu firm współdziałających w realizacji podróży, a także dzięki realizacji połączeń antenowych, niemalże wszystkie regiony Polski mają połączenie z Litwą. Przykładowa trasa rozpoczyna się w Krakowie i albo przejeżdżając przez Częstochowę, Marijampole i Kowno dociera i kończy się jednocześnie w Wilnie; albo prowadzi przez Katowice, Częstochowę, Piotrków Trybunalski, Warszawę, Ostów Mazowiecką, Białystok, Marijampole, Kowno, aż do Wilna, a kończy się w Rydze. Z kolei z Gdańska połączenia autokarowe do Wilna obsługiwane są wyłącznie przez regionalne Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej i po obsłudze przystanków w: Elblągu, Ostródzie, Olsztynie, Mrągowie, Kętrzynie, Giżycku, Olecku, Suwałkach, Marijampole i Kownie dociera i również kończy się w Wilnie.

autobusy ecolines do wilna

Tanie linie autokarowe Ecolines z Polski do Wilna i z Wilna do Polski

Przykładowym połączeniem autokarowym z Polski na Litwę i z Litwy do Polski jest wyjazd z Augustowa do Wilna oraz z Wilna do Augustowa. Poszczególne miejscowości przystankowe, na których zatrzymują się autobusy Ecolines do Wilna (Vilnius, Viļņa, Вільня) to: Moskwa, Sankt Petersburg, Luga, Psków, Tartu, Valga, Valmiera, Tallinn, Parnu, Liepaja, Palanga, Kłajpeda, Dźwińsk, Zarasai, Wilno, Ryga, Poniewiez, Kowno, Marijampol, Suwałki, Augustów, Białystok, Ostrów Mazowiecka, Warszawa, Wrocław. Autokary do Wilna od firmy transportowej Ecolines są jedną z najtańszych ofert autokarowych na rynku mimo dość dużej odległości na trasie. Za bilety autokarowe do Wilna od Ecolines zapłacimy w jedną stronę około 60 złotych, w dwie natomiast – około 110 złotych.

Konkurencyjna ofertę na bilety autokarowe do Wilna prezentują przewozy Eurobus Eurolines Polska, których połączenia autobusowe międzynarodowe prezentują się w ten sposób: Warszawa, Warszawa-Okęcie, Warszawa, Białystok, Augustów, Suwałki, Marijampol, Kowno, Wilno, Ryga, Wilno, Oszmiana, Mińsk. W odróżnieniu od autobusów Ecolines do Wilna, ten przewoźnik posiada kilka taryf przewozowych na tej trasie. Autokary do Wilna od Eurobus Eurolines kosztować będą odpowiednio około 50/70 złotych za przejazd w jedną stronę oraz około 90/130 złotych. Autobusy do Wilna tego przewoźnika obowiązują także na usługi jego firm partnerskich na tej trasie – Biacomex Transport, Toks – Eurolines Lithuania, Simple Express (Lux Express).

Bilety autokarowe do Wilna od obu wyżej wspomnianych linii autokarowych dostać można na naszej stronie za pośrednictwem platformy biletowej Euroticket, w której znajdują się również zawsze aktualne rozkłady jazdy, ceny biletów, dokładne miejsca przystankowe i tym podobne. Odnaleźć tam można również przewozy autokarowe międzynarodowe z Polski do Rygi, Antwerpii i wielu innych miast na terytorium europejskim.

Permalink do tego artykułu: http://bilety-ecolines.pl/polska-litwa/wilno/